Alzacja i Lotaryngia – urokliwa strona Francji

Lotaryngia, a także Alzacja to pełne uroku regiony we Francji

Alzacja i Lotaryngia to przepiękne miejsca we Francji, które idealnie nadają się na wymarzone wakacje, zwłaszcza dla miłośniczek dobrego wina, malowniczych krajobrazów i interesujących zakątków. Można tu głęboko odpocząć, przechadzać się szlakami prowadzącymi w magiczne zakamarki poprzez bajkowe wsie, rezerwaty, pomiędzy łanami zboża wśród winnic. To wspaniałe miejsce na wczasy dla kobiet, które cenią sobie piękno, magię i ogrom atrakcji.

Klimat i atrakcje na miejscu...

Francja znajduje się pod wpływem kilku stref klimatycznych. Nad Sekwaną panuje klimat umiarkowany, a już na Wybrzeżu Atlantyckim przechodzi on w oceaniczny. Rejony Alzacji i Lotaryngii natomiast ulokowane są w miejscu działania pasma klimatycznego pół kontynentalnego. Charakteryzuje się on zmiennością pogodową - lata są tu upalne a zimy mroźne.

Miasto Strasburg

Alzacja i Lotaryngia to perfekcyjny wybór na wakacje z mamą, siostrą czy przyjaciółką. Można wybrać się tu wczesną wiosną, która pięknie budzi się do życia po mroźnych porankach, czy też jesienią, by poobserwować jak region ten nabiera soczystych odcieni czerwieni i złota. Latem także może być bardzo przyjemnie, choć trzeba się przygotować na większą ilość turystów. Jednakże zarówno Alzacja, jak i Lotaryngia nadają się na wspaniałe wakacje o każdej porze roku.

Jednym z ciekawszych miejsc okaże się najpewniej Kanał de la Marne na rzece Rhin. Malowniczy krajobraz pełen wiatraków i zamków robi wrażenie, dodatkowo zaś można tu skorzystać z niezwykłego wyciągu na Arzviller. Niedaleko znajduje się również największe miasto we Francji czyli bajeczny Strasburg. W jego centrum czekają takie atrakcje jak Maison Kammerzell, katedra Notre Dame czy Petite France. Takie cuda czekają w Alzacji.

Przyroda w Lotaryngii

Lotaryngia urzeka zaś uzdrowiskami - Bains-les-Bains czy takimi miejscami, przesiąkniętymi historią jak Linia Maginota czy Verdun. Region ten to również wspaniałe miasta z zachwycającą architekturą. Wartą przede wszystkim zobaczyć Verdun, Metz, Epinal czy Metz i po prostu oddać się ich niezapomnianej atmosferze.

W Thann rozpoczyna się znany na całym świecie Szlak Winny, czyli Route du Vin. Ma on długość 180 kilometrów i kończy się niedaleko Strasburga, w Marlenheim. Warto wybrać się w podróż właśnie tą drogą, by poczuć piękno tego zakątka świata. Gdziekolwiek bowiem się trafi, tak można odkryć coś wyjątkowego. Labirynty ulic w malutkich miasteczkach, ciekawa kuchnia czy przytulne restauracje to tylko początek czekających na szlaku wrażeń.

Alzacja i Lotaryngia to magiczne regiony we Francji, które zapraszają na niezapomniane wakacje. To idealny kierunek dla miłośniczek podróży w nietuzinkowe zakątki. Zwłaszcza, jeśli lubi się francuskie klimaty. Piękno natury sprawia, że można tu rzeczywiście się zrelaksować i spędzić niezapomniane chwile w kobiecym gronie. Słońce, malownicze widoki, interesujące zakątki to tylko przedsmak tego, co nas tutaj czeka.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

No Comments Yet.

Leave a comment