Ayia Napa – dla spragnionych przygód

Ayia Napa, a więc zabytki, plaże i wszystko to co Cypr ma dla nas do zaoferowania

Ayia Napa to piękne miejsce na Cyprze, które niewątpliwie idealnie nadaje się na wakacje dla spragnionych przygód, relaksu i słońca podróżniczek. Jeszcze niedawno była to wioska rybacka - dziś to główne kąpielisko na wyspie. Można je odnaleźć około 40 kilometrów od Larnaki - kierując się na wschód. To stolica rozrywki, mnóstwo tu hoteli, barów i dyskotek, co sprawia, że nie sposób się tutaj nudzić.

Zwiedzanie i leniuchowanie...

Ayia Napa to zakątek, który kusi nie tylko barwnym życiem nocnym czy atrakcjami pozwalającymi bawić się tu białego rana - to również miejsce pełne zaskoczeń, magicznych zakamarków czy ciekawych historii. Kurort ten stanowi świetną bazę na wakacje w kobiecym gronie, bowiem nie sposób się tutaj nudzić.

Kościół w Ayia Napa

Ayia Napa oznacza „Święty Las”, można tu spacerować po nowoczesnych strefach turystycznych, jak i starszych dzielnicach, które pamiętają okres panowania imperium bizantyjskiego. To także idealny kierunek dla miłośniczek zwiedzania. Na nie bowiem czeka tutaj chociażby kościół wzniesiony w XVIII wieku przez Wenecjan czy klasztor wydrążony w skale mający tę samą nazwę co kurort. Ten ostatni poświęcony został „Pani lasów” i otacza go ogromny mur, częściowo jest on zbudowany pod ziemią.

Ciekawy budynkiem jest także kościół Agios Epiphanios. To świątynia, z której można zachwycać się cudowną panoramą Paliochori, czyli osady bizantyjskiej zniszczonej w czasie najazdu Arabów.

Nie tylko miłośniczki odkrywania perełek historycznych będą zachwycone pobytem w Ayia Napa. Kurort ten bowiem idealnie nadaje się także dla kobiet kochających leniuchowanie i odpoczywanie wśród słońca. Jedną z najpiękniejszych plaż jest tu niewątpliwie Nissi Beach. Do przebywania w tym miejscu zachęca kryształowo czysta woda i niezwykłe widoki. Plaża ma około 2 kilometry długości i oferuje różnorakie atrakcje, takie jak możliwość uprawiania sportów wodnych - nurkowania, żeglarstwa, nart wodnych czy windsurfingu.

Warto też choć raz wybrać się do Aquapark Water World. Dlaczego? By świetnie się bawić razem z przyjaciółkami, znów poczuć radość z dziecięcego szaleństwa i dać się ponieść czekającym tu atrakcjom. Zjeżdżalnie, baseny i inne niespodzianki czekają tu na ciekawe przygód podróżniczki.

Ayia Napa na Cyprze

Ayia Napa to niezwykłe miejsce, w którym można spędzić wymarzone wakacje w kobiecym gronie. Oprócz ciekawych zabytków i budowli zakątek ten zachwyca również rajskimi plażami, interesującą historią i pięknymi krajobrazami. Niewątpliwie tutejsza atmosfera sprzyja głębokiemu relaksowi i cieszeniu się z obecności bliskich sercu kobiet. Dlatego też z przyjaciółkami, siostrą czy mamą warto wybrać się właśnie do Ayia Napa.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

No Comments Yet.

Leave a comment