Co spakować

co-zabrac

Kwestia tego co spakować ze sobą na wakacje może być kluczowa dla zadowolenia z całej wyprawy

Co zabrać ze sobą wakacje? To dylemat wielu kobiet i bardzo ważna kwestia do rozważenia przed wyjazdem. To szczególnie istotne, zwłaszcza jeśli lecą samolotem i muszą się ograniczyć do pewnej ilości rzeczy. Jednakże to wcale nie musi być problem - wręcz przeciwnie, im mniej weźmiesz rzeczy na wakacje tym łatwiej będzie Ci się odnaleźć i nie zapomnieć połowy jadąc z powrotem. Wystarczy zabrać trzy wygodne koszulki, które będą pasowały do wielu stylizacji, zwiewną sukienkę, szorty i spódnicę a także cieplejszy sweterek lub narzutkę i długie spodnie. Każde z ubrań powinno należeć do Twoich ulubionych, sprawiać, że czujesz się piękna i jest Ci wygodnie. Najlepiej też by nie wymagały prasowania - po co tracić czas lub miejsce w bagażu na żelazko.

Buty, które spakujemy także powinny być wygodne, najlepiej płaskie oraz japonki (pod prysznic i na plażę). Warto do walizki zapakować bluzę z kapturem lub kurtkę nawet jeśli wyjeżdża się do naprawdę ciepłego miejsca, bowiem czasem wieczory mogą być chłodne albo też w autobusie czy metrze będzie zbyt mocna klimatyzacja. Dobór ubrań jest istotny także ze względu na kulturę miejsca, do którego się jedzie. Warto wcześniej zapoznać się z zasadami panującymi w danym rejonie świata.

zakupy

Kosmetyki najlepiej zabrać w mini wersjach, tak by zajmowały jak najmniej miejsca. Podobnie jest z potrzebnymi rzeczami - takimi jak chusty czy apaszki, dobrze jest by przedmioty te miały wielofunkcyjne zastosowanie. Nie można zapomnieć również o małej apteczce z plastrami, wodą utlenioną i środkami przeciwbólowymi. Warto także zabrać olej do opalania z filtrem oraz środek przeciwko komarom.

Jest wiele ważnych kwestii, które trzeba uwzględnić przy przygotowaniach przed wakacyjnym wyjazdem. Warto pamiętać, że im mniej rzeczy spakujesz i weźmiesz ze sobą, tym więcej miejsca w walizce zostanie na zakupy, a to przecież niejednokrotnie ogromna przyjemność i możliwość przywiezienia ze sobą oryginalnych pamiątek, sprawiających, że wrażenia z wakacji pozostaną w pamięci na długo. Piękne rękodzieło, czy wymarzona chusta może służyć długo lub też cieszyć oczy przywołując wspomnienia, które wywołają szeroki uśmiech jeszcze długo po świetnie spędzonych wakacjach.

Miejsca na wakacje...