Florencja – piękno zabytkowego miasta

Florencja – miasto renesansowego piękna

Pełna zabytków Florencja to idealny pomysł na urlop dla miłośniczek sztuki i historii, które pragną odkryć drzemiące w murach miasta tajemnice. Klimatyczne wąskie uliczki, kameralne kawiarenki na Piazza della Repubblica i świadczące o bogatej przeszłości budowle czynią stolicę Toskanii jedną z najpiękniejszych metropolii na całym świecie.

Florencja kobiecym okiem – co warto zwiedzić?

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w malowniczej Florencji jest słynna Galeria Uffizi, znajdująca się w pobliżu Piazza della Signora. Obiekt gromadzi rzeźby oraz największe skarby malarstwa znanych artystów jak np. „Narodziny Wenus” Sandro Botticellego, „Pokłon Trzech Króli” Leonardo da Vinci czy „Madonna z długą szyją” Parmigianino. W muzeum znajdują się również prace m.in.: Michała Anioła, Tycjana, Rafaela, van Dycka, Rubensa oraz Rembrandta. Zwiedzanie bogatych sal wystawowych może się okazać niezapomnianą przygodą dla pasjonatek kultury, które pragną podziwiać najwspanialsze klejnoty europejskiej sztuki.

Zabytkowe miejsca Florencji

 

Spędzając urlop we Florencji warto także wybrać się do zapierającej dech w piersiach katedry Santa Maria del Fiore, która zachwyca niezwykłą architekturą. Wewnątrz świątyni mieści się słynny obraz „Sąd Ostateczny” Giorgio Vasariego zdobiący sklepienie kopuły Brunelleschiego. Katedra stanowi jeden z symboli miasta i figuruje na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wczasy we Florencji to również ciekawy pomysł dla miłośniczek literatury zaintrygowanych twórczością Dana Browna. Fanki powieści „Inferno”, której akcja rozgrywa się m.in. w malowniczej i pełnej uroku Florencji mogą rozpocząć swoją wycieczkę po mieście od zwiedzania słynnego pałacu Palazzo Vecchio z okazałą Salą Pięciuset, w której znajduje się fresk Giorgio Vasariego „Bitwa pod Maraschino”, a następnie zaczerpnąć chwili relaksu w zielonych i egzotycznych Ogrodach Boboli. Z Palazzo Vecchio do ogrodów oraz znajdującego się w ich pobliżu Palazzo Pitti dotrzeć można, spacerując najstarszym mostem w toskańskiej stolicy – Ponte Vecchio. Nad mostem rozciąga się tajemniczy korytarz Vasariego, który powstał w XVI stuleciu na rozkaz Kosmy Medyceusza, dawnego władcy miasta. Ukryte zadaszone przejście miało umożliwić bezpieczne przemieszczanie się księcia między Palazzo Pitti a Palazzo Vecchio i Galerią Ufizzi.

Niezwykłe widoki Florencji

Florencja – sekretna perła renesansu

Niezwykła Florencja zaprasza w kulturalną podróż miłośniczki sztuki zafascynowane renesansem. Bogato wyposażona Galeria Ufizzi, potężna katedra Santa Maria del Fiore oraz przepiękne pałace i zielone Ogrody Boboli czynią stolicę Toskanii idealnym miejscem do wypoczynku dla wrażliwych na piękno artystek.

Zapisz

No Comments Yet.

Leave a comment