Kiedy jechać na wczasy

Najlepszy czas na wakacje często zależy od kierunku naszej wyprawy

Wakacje można zaplanować niezależnie od pory roku. Najpiękniejsze zaś są te, które prowadzą w nasze miejsca, są dopasowane do naszych potrzeb. Kobiece podróżowanie to czasem sposób na to, by głębiej wejść w życie, czasem, by spotkać się z przygodą, a najczęściej, by głęboko odpocząć i dać się zainspirować nowemu miejscu, ciekawym ludziom, nowym możliwościom. Jaka jest najlepsza pora na wyjazd i jakie kierunki dadzą nam interesujące doświadczenie?

Antypody, kiedy się wybrać i dlaczego tutaj?

Wyspy Antypodów na wakacje Niezwykłym pomysłem jest niewątpliwie odwiedzenie Wysp Antypodów. By poczuć tam słońce na policzkach warto udać się do Australii od maja do października. Warto dopasować miesiąc wyjazdu w zależności o tego, jak chcemy spędzić czas.Jednakże niezależnie od planów, antypody zachwycają. Najlepiej wybrać się tu w porze suchej, bo w porze deszczowej do niektórych rejonów dotarcie może być niemożliwe. Dlaczego tutaj? Ponieważ to tak inne, orientalne wręcz i niezwykłe miejsce, że stanowi solidną bazę pod niezapomniane chwile.

Cena noclegu w apartamencie za tydzień to około 500 euro, a przekąski to koszt od 3 do 6 euro. Obiad zjemy od około 17 euro wzwyż, a wejściówki do poszczególnych atrakcji wahają się cenowo od 30 do nawet 250 euro. Podróż zaś do Australii to lot z przesiadkami. Np. w Londynie. A już stamtąd prosto do bajecznego Sydney. Czas tego lotu - 22 godziny.

Ibiza, czyli wcale nie imprezowa wyspa

Słoneczne wczasy na IbizieIdealnym, kobiecym i magicznym kierunkiem na wakacje jest także wietrzna wyspa, czyli Ibiza. Dolecieć i wrócić można już nawet za 230 euro, albo mniej, jeśli zabrać ze sobą tylko małą walizkę i odpowiednio wcześnie zabukować bilet. A naprawdę warto. Najlepszym czasem na odwiedziny jest oczywiście czas poza sezonem (zresztą w czasie sezonu ceny są zabójcze).

Dla miłośniczek spokoju, rodzinnej wyspiarskiej atmosfery, atrakcji takich jak Spirit Festiwal czy Hippi Market oraz zwiedzania, najlepszym czasem do odwiedzenia Ibizy okażą się miesiące od marca do maja. Jest już coraz cieplej, wszystko kwitnie, ceny nadal są znośne, a plaże, cudowne zakątki i urokliwe miasta nie zatłoczone.

Jeśli jednak ma się ochotę raczej wylegiwać na plaży to początek czerwca, a także wrzesień czy październik to idealny okres, by po prostu korzystać ze słońca. Niezwykle interesującym doświadczeniem zaś jest poznawanie tutejszych ludzi, ich historii, magicznych zakątków z rzeczami robionymi ręcznie, czy wybieranie się na organizowane tu wydarzenia. Na Ibizę najlepiej nie wybierać się na dłużej niż 10 dni, krąży legenda bowiem, że gdy zostanie się dłużej to można tu już zostać na zawsze.

W zależności od tego, w których miesiącach ma się ochotę na wyjątkowe wakacje można odpowiednio dopasować idealny kierunek. Wybrzeże Peru czeka na podróżniczki w styczniu i lutym, do Chin najlepiej udać się na przełomie marca i kwietnia, a do Irlandii w maju i czerwcu. Jak widać dopasowując odpowiednio miejsce do pory roku i oczekiwań można przeżyć naprawdę udane wczasy w sprzyjających okolicznościach.

Inne miejsca na wakacje...

Zapisz

Zapisz

Zapisz