Mdina – dawna stolica Malty

Mdina to miejsce, które szczególnie urzeknie nas na Malcie

Mdina, czyli dawna stolica Malty idealnie nadaje się na wyjazd wraz z przyjaciółkami, siostrą czy mamą, bowiem może ona zachwycić każdą kobietę! To jedno z najpiękniejszych średniowiecznych miast w całej Europie, a dodatkowo jest niewielkie, co dodaje mu uroku. Mdina zwana jest „Milczącym Miastem”, bowiem nie trzeba tu obawiać się tłumów, można więc liczyć na cudownym spokój.

Co warto zobaczyć w Mdinie...

Przepiękne widoki roztaczają się już z murów obronnych, wchodząc zaś do samego miasta jest tylko lepiej. Ludzie bardzo cenią tu sobie spokój, dzięki czemu można się tu niezwykle odprężyć. Sam spacer zaś wśród wąskich uliczek i zakamarków tego niezwykłego miasta to jedno z najprzyjemniejszych zajęć w tej części świata. Po zmroku zaś miasto oświetlone jest latarniami, co także dodaje mu uroku.

Oprócz spacerowania bez celu warto poznać miejscowe zabytki. Na początek trzeba udać się do Katedry św. Pawła, która powstała na przełomie XVII oraz XVIII wieku. Posiada ona niezwykle ciekawą czerwoną kopułę, która kończy się latarnią. Widać ją nawet z bardzo daleka. Wewnątrz katedry zaś czeka barokowy wystrój oraz liczne płyty nagrobne należące do kapłanów. Budynek ten robi niesamowite wrażenie.

Kościoł w mieście Mdina

Będąc w Mdinie warto wybrać się również do Muzeum Katedralnego, w którym znajdują się pozostałości po wcześniejszej katedrze. Została ona zniszczona podczas trzęsienia ziemi. W muzeum czeka również kolekcja starożytnych monet oraz obrazy znanych artystów.

Niezwykle interesującym miejscem są także Lochy Mdiny znajdujące się pod Palazzo Vihena. Można tam zajrzeć do muzeum figur wojskowych oraz scen z trudniejszych i niechlubnych zarazem okresów wyspy, w których egzekucje i tortury kobiet zwanych czarownicami były na porządku dziennym. Czeka tutaj także piękny normański pałac - Palazzo Falson. W jego wnętrzu znajduje się prywatne muzeum, w którego salonach można podziwiać zbiory antyków, obrazów, starych mebli, rzeźb, ceramiki czy broni.

Będąc w Mdinie można łatwo zobaczyć także Rabat, bowiem przechodzi się do niego właśnie przez bramę w jej wysokich, starych murach a także przez most nad fosą. Tutaj także czekają interesujące zabytki i pełne niespodzianek zakątki. Rabat jest najstarszym miastem Maroka i zarazem jego stolicą. Tutaj także można liczyć na spokój i ciekawe niespodzianki, które mogą zaskakiwać.

Kobiece wczasy w Mdinie

Mdina to idealne miejsce dla kobiet kochających podróże, magię i niezwykłość co niektórych zakątków świata. Można tu głęboko się zrelaksować, a jednocześnie dać się ponieść urokowi tego miasta. Niewątpliwie najwięcej przyjemności sprawią długie, leniwe spacery, podczas których będzie można wchłaniać atmosferę tego miejsca oraz odkrywać niektóre zakamarki.

Warto dać sobie więcej czasu na bycie w Mdinie, by rzeczywiście móc się nacieszyć tyć nietuzinkowym miastem oraz sobą nawzajem. Cóż bowiem może być lepszego od kobiecych wyjazdów do tak wspaniałych miejsc jak dawna stolica Malty?

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

No Comments Yet.

Leave a comment