Minorka – wyspa słońca i ciszy

Minorka to raj dla każdej wrażliwej na piękno kobiety.

Minorka to jedna z najpiękniejszych wysp należących do archipelagu Balearów. Zachwyca urokiem dzikich plaż, zatokami w odcieniach szmaragdu, a także brakiem tłumów, dzięki czemu można tutaj prawdziwie wypocząć. To hiszpański raj i najspokojniejsza wyspa ulokowana na Morzu Śródziemnym.

Na tej hiszpańskiej wyspie zachwycają pełne zieleni krajobrazy, cudowne klify pnące się wysoko oraz niezwykle ciepłe morze. Turystów na wakacje przyjeżdża tu niewielu, wolą inne hiszpańskie kurorty, co sprawia, że będąc tu na wczasach cieszenie się urokami wyspy jest o wiele łatwiejsze. Mieszkańcy Minorki stawiają na jakość, a nie na ilość jeśli chodzi o usługi turystyczne, dbają oni bowiem o ochronę swojej pięknej przyrody, która sprawia, że pobyt na wyspie jest niezwykle przyjemny.

Krajobraz Minorki

Łatwo w Minorce znaleźć nie tylko hotel, ale i pustą plażę czy miejsce w kawiarni. W tej części Hiszpanii wszystko dzieje się jakby nieco wolniej, a urok wyspy zapiera dech w piersiach. Od 1993 roku Minorka objęta jest w całości ochroną jako rezerwat biosfery UNESCO. Dlatego też można tu liczyć na prawdziwe, dziewicze oblicze Balearów.

By poznać tą bardziej urokliwa stronę Hiszpanii, warto zwiedzić tutejsze parki naturalne czy czekające na północy malownicze klify. Co ciekawe na Minorce czeka aż ponad sto niezwykle malowniczych plaż, które poukrywane są w zatokach, a więc jest z czego wybierać. Na niektóre z nich można dostać się jedynie rejsem od strony morza lub też wspinając się po skałach, co może być interesujących przeżyciem. Wakacje w tym miejscu pozwolą prawdziwie się zrelaksować i zapomnieć o wszystkich troskach dnia codziennego.

Wyspę można zwiedzać spacerując, jeżdżąc rowerem lub konno. Z innych aktywności zaś dostępna jest gra w golfa, pływanie jachtami po morzu czy też kajakami. Warto również zanurzyć się nieco głębiej i poznać niezwykle kolorowy i zachwycający podwodny świat.

Mahon - stolica Minorki

Podczas zwiedzania Minorki wisienką na torcie są urocze zakątki miast.

Najważniejsze miasta na zwiedzanie Minorki to Mao-Mahon oraz Ciutadella de Menorca. Obie są świetną destynacją na wakacje, a przy tym obie można nazwać stolicami wyspy, z tym że pierwsza jest obecną, a druga byłą. Teraźniejsza stolica Minorki przypomina nieco miasteczko w Anglii i zachwyca ogromną twierdzą La Mola oraz naturalny portem, była stolica zaś czaruje zabytkowymi pałacami i kojarzy się nieco z osadą hiszpańską.

W głębi wyspy czekają także malutkie wioski, pełne soczystej zieleni wzgórza oraz gaje oliwne. Można tu zupełnie odpłynąć zapominając o czasie i tym, co związane z przeszłością i przyszłością.

Zarówno tutaj, jak i na całej Minorce sezon trwa od maja aż do października, kiedy to nie trzeba obawiać się jakiegoś skoku temperatur, bowiem w tym okresie nie spadają one poniżej 20 stopni Celsjusza w przeciągu całej doby. Często jednak bywa tutaj bardzo gorąco, a termometry wskazują wtedy co najmniej 30 stopni.

Na Minorce panuje klimat śródziemnomorski, a słońce świeci tutaj od 10 do 12 godzin dziennie. Nie trzeba obawiać się deszczu, jednakże wyspa ta znana jest z występowania wiatrów. Latem to cudowna bryza, która sprawia wiele radości żeglarzom i miłośników surfowania na falach, zimą jednak trzeba spodziewać się chłodnego wiatru tramontana, który wiele dość szybko.

Minorka zachwyca i czaruje - jest prawdziwym cudem na mapie Hiszpanii. Sprawia, że odpoczynek zaczyna kojarzyć się z krajobrazami zapierającymi dech w piersiach, cudownym słońcem i mnóstwem atrakcji, a także wymarzonym spokojem z dala od cywilizacji. Zwiedzając tę niezwykłą perełkę archipelagu Balearów warto zajrzeć do jeszcze jednego miejsca - na piaszczystą plażę Arenal den Castell. To idealny zakątek dla dzieci, bowiem do wody schodzi się łagodnie, a liczne atrakcje sprawiają, że nie można się tutaj nudzić. Poza tym wyspa ta zachwyca swoim pięknem nie tylko rodziny, ale i przede wszystkim zakochanych czy samotne podróżniczki, co sprawia że wakacje w Hiszpanii mogą być udane niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich nas.

No Comments Yet.

Leave a comment