Santorini – wyspa, która potrafi uwieść

Bajkowe Santorini to idealne miejsce na udane wakacje.

Santorini to przepiękna grecka wyspa, która ma niezwykły, romantyczny klimat. Ulokowana na Morzu Egejskim przyciąga turystów z całego świata swym niesamowitym krajobrazem - białe domki położone na skalistych urwiskach, błękitne niebo, krystalicznie czysta woda... można się rozmarzyć.

Santorini nie jest dużą wyspą, wręcz przeciwnie - liczy sobie tylko 18 kilometrów kwadratowych. Jednakże na tej stosunkowo małej powierzchni można odnaleźć aż 350 greckich kościołów, czyli monastyrów. Tutaj także produkuje się przepyszne słodkie wina, których nie można spróbować nigdzie indziej bowiem nie wysyła się ich na eksport.

Wyspa Santorini posiada wiele atrakcji turystycznych, które sprawiają, że wakacje w Grecji stają się niezapomnianym przeżyciem. Największym atutem Santorini są niewątpliwie zapierające dech w piersiach, magiczne krajobrazy. Będąc tu na wczasach warto zwiedzić monastyry z niebieskimi dachami, białe domki czy niezwykłe wiatraki.  To wszystko na tle morskich fal i cudownego słońca sprawia, że wakacje w Grecji są pełne niesamowitych wrażeń.

Krajobraz Santorini

Miasto Oia to jedno z bardziej bajkowych zakątków na tej greckiej wyspie. Ulokowane na samej krawędzi klifu sprawia jakby było się w oderwaniu od wszystkiego co przygnębia i smuci - na horyzoncie bowiem jest tylko bezkres. Pełne atrakcji wąskie uliczki, restauracje z pyszną grecką kuchnią, wspaniałe zachody słońca - to wszystko czeka na odkrycie przez turystów. Jedynym minusem może okazać się popularność tego miasta, które rok rocznie zwabia na wczasy coraz więcej turystów. Jednakże warto choć raz w życiu wybrać się tu na wakacje, by zobaczyć niesamowite zachody słońca i o wszystkim zapomnieć.

Czeka tutaj także mała plaża ulokowana koło portu w Armenii i nieco większa na północy wyspy. Każda z nich pozwala zrelaksować się i zakosztować przyjemnej kąpieli słonecznej lub wodnej w ciepłym morzu. Taki odpoczynek należy się każdej kobiecie, zwłaszcza wrażliwej na piękno i pragnącej nacieszyć swoje oczy atrakcjami Grecji.

Miasto Oia na Santorini

Niezwykle ciekawym zakątkiem jest również Fira, greckie miasteczko które prawie wisi na samej krawędzi klifu. Urzeka ona wąskimi uliczkami, przytulnymi restauracjami pełnymi pyszności, małymi sklepikami i kawiarniami. Widoki, które roztaczają się z tego miasta na długo pozostają w pamięci. Warto również pamiętać, że z Santorini już niedaleko na Kretę...

Greckie Santorini kusi także długą i rozległą plażą Perissa. Ma ona aż 7 kilometrów i zachwyca czarnym, drobnym piaskiem. Znajduje się tu wiele dyskotek i barów, w których można spędzić czas nieco bardziej rozrywkowo, a także trasa wysadzana tamaryszkami, idealna na długi spacer. Kurort Santorini posiada również nieduże pensjonaty, w których można zatrzymać się ciesząc pięknem i wspaniałą pogodą być może na najładniejszej wyspie Grecji.

No Comments Yet.

Leave a comment