Sycylia – wyspa pełna kolorów

Bajkowa Sycylia zachęca turystki do odkrywania włoskich skarbów

Ukwiecone uliczki, zaciszne i pełne klimatu miejsca, wspaniałe, wysokiej jakości wino…Sycylia przyciąga niezwykłym klimatem, otwartością mieszkańców i starymi, zabytkowymi miastami. To doskonały kierunek dla każdego, kto pragnie odpocząć wśród zapierających dech w piersiach widoków i poznać bogatą i barwną kulturę mieszkańców wyspy.

Czas na zwiedzanie wyspy!

Słońce, błękit nieba i niebywały turkus morza sprawiają, iż wybrzeże Sycylii wygląda jak na malowniczych pocztówkach. Włoska wyspa stanowi więc idealny kierunek dla miłośniczek spędzania czasu na plaży. Do najpiękniejszych plaż, położonych tuż przy bajkowej linii brzegowej należą m.in.: San Vito Lo Campo, położona na północnym zachodzie Sycylii (ciągnie się aż na 3 km i kusi niebywałym lazurowym kolorem wody oraz jasnym pudrowym piaskiem), zlokalizowana w rezerwacie Riserva Naturale dello Zingaro rajska plaża Riserva dello Zingaro usytuowana w kameralnej i pełnej uroku zatoczce oraz Scala dei Turchi na południu wyspy.

Zwiedzanie zabytkowego Palermo

Sycylia to jednak nie tylko bajkowe plaże. Spędzając urlop na wyspie, warto wybrać się do zabytkowego i pełnego kontrastów miasta Palermo, gdzie bieda styka się z luksusem. Barokowe kościoły i pałace, wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO budynki, stanowiące przykład połączenia architektury normańskiej, arabskiej oraz bizantyjskiej skrywają w sobie liczne tajemnice z przeszłości. Spacerując po mieście koniecznie należy zatrzymać się w Pałacu Zisa oraz Katakumbach Kapucynów. Sycylia przyciąga także urokliwym miasteczkiem, położonym na wschód od Palermo – Cefalu. Otaczające miejscowość skały, bajkowa plaża, wzniesiona w XII stuleciu katedra oraz zabytkowa średniowieczna pralnia publiczna to największe atrakcje Cefalu.

Spędzając urlop na Sycylii, nie można również zapomnieć o Syrakuzach. Miasto zlokalizowane jest na wschodzie wyspy, a jego najpiękniejszą część stanowi Ortygia, czyli stare centrum. Na uwagę zasługują tutaj przede wszystkim: ruiny świątyni Apollina, Plac Archimedesa, Plac Katedralny oraz Park Archeologiczny Neapolis z greckim teatrem oraz Uchem Dionizjusza – jaskinią o doskonałej akustyce.

Kobiece wczasy na Sycylii – moc wrażeń na włoskiej wyspie

Sycylia to doskonały kierunek zarówno dla miłośniczek zażywania słonecznych kąpieli na długich rajskich plażach, jak i kobiet z duszą podróżniczki, pragnących odkryć najpiękniejsze skarby wyspy. Pełne kontrastów Palermo, zabytkowe Syrakuzy i urocza miejscowość Cefalu pozwolą poznać niezwykle bogatą historię Sycylii.

No Comments Yet.

Leave a comment